Výsledky projeku Pirate na stiahnutie

Priebežná správa Pirate apríl 2014, verejná časť

Prehľad a zhrnutie projektových cieľov, prístup, výsledky, partnerstvo, plány do budúcnosti, príspevok k plneniu EU politiky.

Výsledky semináru DACUM 

Seminár viedla Annett Hilpert , INBAS, jún 2013: Čo je to DACUM? DACUM je skratka pre “Develop A CUrriculuM” (vytvor osnovy). Je to metóda na analýzu povolania čo je potrebné vyučovať. Pri procese DACUM, skúsení pracovníci určujú úlohy, kompetencie, znalosti, zručnosti, nástroje a zariadenie, ktoré sú potrebné pre povolanie. Zúčastňujú sa 1 až 2 dňového pracovného seminára a sú vedení neutrálne vyškoleným facilitátorom. Metóda DACUMvznikla v severnej Amerike a je medzinárodne uznávanou technikou. Ponúka rýchlu a hĺbkovú analýzu, využívajúcu odborné skúsenosti pracovníkov. Školitelia a vývojári sa nemôžu aktívne zúčastniť procesu. Metóda DACUM je dobrý spôsob, ako sa skutočne dozvedieť čo povolanie obnáša.
Účastníci: 7 skúsených hlinených staviteľov (1 špecializovaný na výrobu tehál do formy, 1 z nich obchodník s hlineným materiálom): Frank Haverkamp (www.hasko-lehm.de), John Minolla (Lehmbau Fachwerkerhaltung, Dortmund), Lehmbau Gerhard Bocian (15848 Tauche / OT Sabroth), Thomas Bieseke (www.thomasbiesekebau.de), Árpád Biró (www.lehm-biro.de), Harry Unger (Unger GmbH & Co) 64646 Heppenheim / Bergstraße) and Torsten Selle (www.naturbau-selle.de).
IMG_5475_R IMG_5328_R IMG_5332_R